Normal Sigaradan Elektronik Sigaraya Nasıl Geçilir

Normal Sigaradan Elektronik Sigaraya Nasıl Geçilir

Günümüzün belki de en büyük sorunlarından biri de sigara bırakmak sorunsalı olmuştur. Dünya üzerinde neredeyse bir çok ülke ve yerde aynı sorunla karşılaşmak mümkün hale gelmiştir. Bu kadar fazla bir sorun hale gelmesindeki başlıca sebep ise bağımlılık etkisi oluşturarak içerisinde bulunan bağımlılık etkisi oluşturan maddelerdir. Bağımlılık oluşturan başlıca maddelerden biri de nikotindir.

Nikotin patlıcan gibi yediğimiz besinlerde olmasına rağmen sigarada çok fazla olup içen kişiyi kendisine bağımlı yaparak belli periyotlar içerisinde her gün içmesine neden olabilir. Sigaranın bırakılması yönünde çok fazla haber ve duyuru olup ülkemizde de çok fazla sayıda kamu spotu çekilmesine rağmen çoğu insan bunları görmezden ve duymazdan gelerek sigara içmeye devam edenlerin sayısı azalmamak ile beraber her geçen yıl daha da artış göstermiştir. Sigara bırakmanın bu denli zor olmasından kaynaklı olarak insanlar alternatif yol arayışları içerisine girmişlerdir.

Sigaranın yerine alternatif olup daha az zararı olarak günümüzde elektronik sigara fazlası ile yaygınlık göstermektedir. Bu kadar popüler olan elektronik sigara cihazlarından sonra insanlar normal sigaradan elektronik sigaraya nasıl geçilir sorusunu sık sık sormaya başlamışlardır.

Herhangi bir geçiş sırasında aşama içermeyip sigarayı tamamen bırakmaya karar vermek gerekiyor. En başlarda sigara krizi geldiği zaman da elektronik sigaranın çeşitli aromaları ile buhar yolu nikotin çekerek sigara isteğiniz tamamen ortadan kalkacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp Sipariş Hattı